więcej info o firmie Maxie Hill

Czy potrzebujesz coachingu?

Jest jedno i tylko jedno pytanie, które może zastąpić dziesiątki innych. Aby dowiedzieć się, czy w obecnej chwili potrzebujesz coachingu, zapytaj samego siebie: „Czy jestem zadowolony z takiego życia, jakie prowadzę obecnie?”
Zastanów się nad swoim życiem osobistym, nad relacjami z osobami bliskimi oraz dalszymi znajomymi, pomyśl także o nowych znajomościach… Satysfakcja, radość, zadowolenie – czy właśnie takie uczucia towarzyszą Ci, gdy o tym myślisz?
Zastanów się nad samym sobą… Spokój, pewność siebie, wysokie poczucie własnej wartości – czy czujesz, że te słowa odnoszą się właśnie do Ciebie?
Zastanów się nad swoim życiem zawodowym lub biznesowym, nad relacjami z pracownikami, kontrahentami, przełożonymi, nad własną skutecznością, organizacją pracy, wynikami finansowymi… Duma, poczucie równowagi, stabilna satysfakcja – czy właśnie to wynosisz ze swego życia zawodowego?
Pomyśl także o swoich marzeniach, tych dawnych i obecnych. Upewnij się, będąc szczerym z samym sobą, czy znajdujesz się właśnie w tym miejscu, w którym chcesz się znajdować…
Emocje, które odczuwasz w tym momencie – czytając ten tekst – mogą być najlepszą odpowiedzią na powyższe pytanie.
Na świecie, także wokół Ciebie, mnóstwo jest osób zadowolonych ze swojego życia. Są szczęśliwi z powodu udanych związków, mocnych przyjaźni, dobrze też radzą sobie w interesach. Nie walczą sami ze sobą, znajdują czas zarówno na pracę, jak i na życie rodzinne. Nawet jeśli w chwili obecnej do nich nie należysz, nie ma żadnych przeciwskazań, abyś do nich dołączył.
 

Jak zacząć?

Pierwsze, co warto zrobić, by poprawić jakość swojego życia, to szczerze przed sobą przyznać, że zmiany są potrzebne. To od tego punktu zaczyna się każdy coaching.
Druga sprawa, to wyobrażenie sobie zmian, jakie chcesz osiągnąć. Spróbuj wyobrazić sobie stan faktyczny, który w pełni Cię zadowala. Co musiałoby się zmienić? Jak wtedy wyglądałoby Twoje życie? Czy właśnie do tego chcesz dążyć?
Kolejny etap, to kontakt z coachem. Jego rolą będzie wspierać Cię na drodze do osiągnięcia założonych celów. Dzięki niemu sukces przyjdzie z większą łatwością, a nawet z entuzjazmem. Coach to osoba, która wspiera, inspiruje, dodaje sił, sprzyja twórczym pomysłom, ale ostatecznie Ty i tylko Ty możesz stać się przyczyną własnego powodzenia w dowolnym obszarze życia.
 

Kiedy ludzie najczęściej szukają coacha?

  • gdy mają ambitny cel, ale boją się, że nie zdołają go osiągnąć
  • gdy równowaga pomiędzy życiem zawodowym a osobistym zostaje zaburzona
  • gdy trzeba dokonać ważnego, życiowego wyboru
  • gdy odnoszone sukcesy, zamiast satysfakcji, rodzą coraz więcej problemów
  • gdy czują się niepewnie w życiu prywatnym lub zawodowym
  • gdy pojawiają się (lub nie dają się pokonać) trudności w komunikacji interpersonalnej
  • gdy życie uczuciowe wiąże się z poważnymi komplikacjami lub przeciwnie, z trudnościami w nawiązaniu bliższych relacji
  • gdy chcą porzucić swoją dotychczasową ścieżkę zawodową (zmienić pracę, założyć własną firmę)
  • gdy pragną w większym stopniu wykorzystywać swój potencjał – cechy osobiste, wiedzę i umiejętności.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy coaching jest odpowiednim rozwiązaniem także dla Ciebie, skontaktuj się ze mną już teraz.